Hakkında

Nişantaşı Ortopedi Merkezi

Nişantaşı Ortopedi Merkezi 2005 yılında kuruldu. Kendi çalışma alanlarında 30 yıllık deneyimleri bulunan doktorların katılımları ile faaliyet sahasını büyüten kuruluş, özellikle diz ve kalça protezleri cerrahisinde her türlü girişimi gerçekleştirebilecek deneyime sahiptir ve uygulamalarını dünyadaki ortopedik gelişmeleri yakından takip ederek yapmaktadır.

Özel sementli veya sementsiz protezler ile son yıllarda yoğun olarak kullanılan seramik, seramik metal, metal ve geliştirilip güçlenmiş polietilen yüzeyler kullanılarak yapılan uygulamalar, protezlerin ömrünü 25 senenin üzerine çıkartmıştır. Yeni geliştirilmiş teknikler ile de iyileşme süresi 3-4 haftaya indirilmiştir.

Spor yaralanmaları konusunda da günümüz teknolojisine uygun her türlü cerrahi ve konservatif tedaviyi yapılmaktadır. Bağ yaralanmaları, meniscus yırtıkları, omuz ve ayak bileği travmaları konusunda uzman hekimler tarafından tedavi edilmektedir. Gelişmiş teknikler ile cerrahi sonrası ağrının kontrolü ve hastanın rehabilitasyonu ile de çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır.

Günümüzde cerrahi girişimler epidural ve spinal anestezi ile daha etkin ve sağlıklı olarak yapılmaktadır.

Call Now Button